Czas czytania:3 minuta, 10 sekundy

Po znalezieniu idealnego miejsca do parkowania kampera z wanną termiczną, zdasz sobie sprawę, jak cenne jest to miejsce. W rzeczywistości istnieją trzy główne filary, które należy wziąć pod uwagę przy parkowaniu kampera do kąpieli termalnych. Są to: wybór miejsca parkingowego, parkowanie kampera na sezon oraz parkowanie techniczne.

Kamper zaparkowany na trawniku spa
Wybierz odpowiednie miejsce parkingowe w spa

Parking techniczny

Przyznaj się: cofanie każdego kampera może być nieco kłopotliwe. Dobrze, że przy odrobinie praktyki wszystko staje się łatwiejsze. Jeśli tylko zrozumiesz i poznasz zasady fizyki związane ze skręcaniem w przeciwnym kierunku, wkrótce będziesz mógł wyruszyć na kemping. 

Poniżej przedstawiono inne istotne kwestie techniczne, o których należy pamiętać podczas parkowania:

  • Zaparkuj kampera termoizolacyjnego w taki sposób, aby strona z gniazdami przyłączeniowymi, takimi jak woda, prąd i kanalizacja, była skierowana w stronę gniazd. 
  • Zaparkuj w suchym miejscu, w którym nie ma głębokich kałuż ani wybojów. 
  • W miarę możliwości staraj się parkować na równej i płaskiej powierzchni. 

Znajdź idealne miejsce na biwak

Każda osoba ma nieco inne preferencje, jeśli chodzi o wybór miejsca na biwak. Niektórzy lubią ukryć się wśród drzew, z dala od pozostałych uczestników. Inni wolą być w miejscu, z którego mogą obserwować i przeżywać całą akcję. Weź pod uwagę swoje osobiste preferencje, zalety i wady danego miejsca i dokonaj odpowiedniego wyboru. 

YouTube video
Wskazówki dotyczące jazdy kamperem

Jeśli preferowany przez Ciebie parking dla kamperów z kąpieliskiem termalnym znajduje się w środku lasu, może być tam spokojniej, ale może być też więcej komarów. 

Jeśli zaparkujesz na bardziej otwartej przestrzeni, możesz łatwiej poznać nowych przyjaciół z kempingu, nie mówiąc już o tym, że szybciej dotrzesz do sklepu. Może to jednak oznaczać, że w nocy będzie głośniej.

Jeśli to możliwe, przed dokonaniem wyboru warto wybrać się na przejażdżkę po kempingu i poszukać konkretnego miejsca, które będzie odpowiadać Twoim potrzebom. 

Bez względu na to, gdzie zaparkujesz, upewnij się, że spełniasz wszystkie wymagania. Inne ważne kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca na parkingu dla kamperów z kąpielą termalną, to:

  • Łatwy dostęp do udogodnień i umywalni, jeśli Twój kamper ich nie posiada.
  • Bliskość szlaków rowerowych, pieszych lub spacerowych. 
  • Odległość od obszarów wspólnych, takich jak parki, baseny i miejsca organizacji imprez. Nie znosisz hałasu, czy wolisz łatwość dostępu?
  • W jakim kierunku będą zwrócone drzwi lub okna? Słońce zachodzi na zachodzie i wschodzi na wschodzie. Jeśli rano wychodzisz na wschód, nie zapomnij zasunąć zasłon. 
  • Sprawdź, jak wygląda okoliczny teren. Czy chcesz mieć trawę, na której będą mogły bawić się dzieci, czy lepiej wybrać twardo ubitą ziemię, która zagwarantuje bardziej płaski chodnik i stół piknikowy?

Zaparkuj kampera na zimę 

Gdy zbliża się zima, znalezienie idealnego miejsca do parkowania kampera z kąpielą termalną jest niezbędne do jego zimowania. Dobrze, że nie jest to tak trudne, jak myślisz. Upewnij się, że przechowujesz swojego kampera w bezpiecznym miejscu, gdzie będzie gotowy do sezonu. 

Podobne posty z tej samej kategorii:

Objawy depresji u nastolatków Previous post Objawy depresji u nastolatków
Next post Czy można myć ciśnieniowo kamienne patio?