Czas czytania:3 minuta, 7 sekundy

Drzwi służą jako wejście do Twojego domu. Oprócz tego, że witają rodzinę i przyjaciół, pełnią również funkcję bariery dla środowiska zewnętrznego. Dlatego właśnie potrzebujesz izolowanych termicznie drzwi wejściowych firmy Inotherm, które są bezpieczne, trwałe i poprawiają efektywność energetyczną Twojego domu.

Straty ciepła w drzwiach wejściowych

Jednym z głównych celów drzwi wejściowych jest zapewnienie, że środowisko wewnętrzne jest bardziej komfortowe w porównaniu do środowiska zewnętrznego. Dzieje się to częściowo poprzez kontrolę temperatury wewnątrz domu.

Izolowanych termicznie drzwi wejściowych
Izolowanych termicznie drzwi wejściowych ze stylowym wyglądem

Kontrola strat ciepła w drzwiach wejściowych jest bardzo ważna, jeśli chcemy, aby klimat wewnętrzny był jak najbardziej komfortowy. Ta utrata ciepła przez drzwi może nastąpić przez przecieki powietrza i mechanizmy przenikania ciepła. 

W przypadku drzwi, te formy utraty ciepła mają miejsce w sposób opisany poniżej:

Przeciek powietrza 

Przeciek powietrza nadrabia ciepło przekazywane wraz z powietrzem przemieszczającym się przez szczeliny w ościeżnicy z powodu niedociągnięć w wykonaniu i montażu drzwi. 

YouTube video

Przewodzenie

Ciepło przenika przez stałe części drzwi, takie jak próg, szyny, panele i ościeża. 

Konwekcja

Ciepło jest tracone przez ruch powietrza w pobliżu i do przestrzeni między ramą a drzwiami lub szybą.

Promieniowanie cieplne 

Szyby w oknach drzwiowych pochłaniają ciepło, a następnie ponownie wypromieniowują je do środowiska zewnętrznego lub wewnętrznego, w zależności od tego, które z nich jest chłodniejsze. 

Chociaż nie ma jednego, aby całkowicie zatrzymać lub zapobiec utracie ciepła przez drzwi, nadal można spróbować różnych sposobów, aby drastycznie zmniejszyć go. 

Przeczytaj także następujący artykuł: Dlaczego potrzebujesz zautomatyzowanych systemów nawadniania?

Wskazówki, jak zmniejszyć straty ciepła w drzwiach wejściowych

Drzwi są głównym źródłem utraty ciepła w domach, ale można temu zapobiec stosując kilka prostych rozwiązań konstrukcyjnych. 

Właściwa izolacja

Wybór termicznie izolowanych drzwi wejściowych, które są wystarczająco dobrze izolowane od środowiska zewnętrznego może pomóc w zmniejszeniu strat ciepła na zewnątrz i poprawić oszczędności na rachunkach za energię. Współczynnik U i współczynnik R są używane do mierzenia skuteczności tego, jak dane drzwi izolują. 

Szyby

Oszklenie to dotyczy szkła zastosowanego w samych drzwiach wejściowych. Zastosowanie szyb o różnych właściwościach będzie w stanie znacznie poprawić ogólne parametry okna. 

Szkło niskoemisyjne

Specjalna powłoka elektroniczna na szkle w drzwiach pomoże zmniejszyć ilość ciepła i światła, które jest przekazywane w wyniku promieniowania cieplnego. 

Odporność na warunki atmosferyczne

Kiedy mówimy o uszczelnieniu, odnosi się to do stosowania uszczelnienia pomiędzy samymi drzwiami a ramą. Oprócz zmniejszenia wycieku powietrza z drzwi, weatherstripping może również trzymać z dala od deszczu i pomóc zmniejszyć wymianę hałasu z otoczenia do wnętrza domu.

Jako właściciel domu, Twoim celem jest zapewnienie, że Twoje miejsce zawsze pozostaje wygodne i przytulne przez cały rok. Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale Twoje drzwi odgrywają tutaj dużą rolę. Upewnij się, że wybrałeś wysokiej jakości izolowane termicznie drzwi wejściowe, abyś mógł w pełni cieszyć się swoim ukochanym domem.

Podobne posty z tej samej kategorii:

Shibuya City w Tokio, Japonia Previous post Najlepsze japońskie miasta według mieszkańców
Upominków biznesowych i promocyjnych Next post Upominki biznesowe i promocyjne pomagają sprzedawać