Czas czytania:3 minuta, 16 sekundy

Żyje się tylko raz, a jeśli jesteś zapalonym motocyklistą, ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest narażanie swojej ochrony i bezpieczeństwa. Dlatego ważne jest, aby zaopatrzyć się w najlepsze kaski motocyklowe, które zapewnią Ci bezpieczeństwo w momencie, gdy wjedziesz na otwarte drogi.

Niestety, wiele osób często popełnia poważne błędy przy zakupie kasków, co skutkuje równie poważnymi konsekwencjami. Niezależnie od tego, czy kupujesz kask motocyklowy po raz pierwszy, czy dziesiąty, pamiętaj, aby unikać poniższych błędów, aby uniknąć marnowania pieniędzy i jednocześnie zachować bezpieczeństwo. 

Żyje się tylko raz, a jeśli jesteś zapalonym motocyklistą, ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest narażanie swojej ochrony i bezpieczeństwa.

Dać się ponieść estetyce

Atrakcyjne wzory i kolory na kaskach mogą łatwo skłonić cię do wybrania najbardziej atrakcyjnego. Należy jednak pamiętać, że kask to nie tylko zwykły dodatek, którym można się pochwalić przed innymi motocyklistami. Twój kask jest krytycznym sprzętem ratującym życie, więc upewnij się, że wybierasz taki, który może dokładnie to zrobić. 

Najważniejszymi parametrami bezpieczeństwa, których należy szukać w kaskach, są wewnętrzna skorupa EPS, skorupa ABS o wysokiej odporności na uderzenia i odporny na zarysowania wizjer. Są to trzy niezbędne elementy zapewniające najwyższy poziom ochrony w razie wypadku. Mechanizm paska kasku musi być również łatwy w użyciu, aby można go było po prostu zdjąć w razie potrzeby. 

Branie swoich potrzeb za pewnik 

Zanim zaczniesz kupować kaski motocyklowe, upewnij się, że wiesz już, czego potrzebujesz. Jeździsz motocyklem do pracy lub szkoły? Uwielbiasz jeździć na długich dystansach każdego miesiąca? Określenie swoich potrzeb przed zakupem kasku pomoże Ci wybrać odpowiedni dla siebie kask.

Przeczytaj także następny artykuł: Jak wybrać najlepsze kurtki i kombinezony motocyklowe? 

W momencie, gdy jeździsz na motocyklu, narażasz się również na upał, wiatr, deszcz, a nawet potencjalne wypadki. Najlepsze kurtki motocyklowe i kombinezony motocyklowe są jak drugi najlepszy przyjaciel obok kasku.

Wybór kasków motocyklowych o niewłaściwych rozmiarach

Wielu początkujących motocyklistów popełnia ten błąd. Aby kask jak najlepiej spełniał swoje zadanie, powinien ściśle przylegać do głowy. Jeśli kask jest luźno dopasowany, może spaść podczas wypadku. Źle dopasowany kask nie będzie w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu ochrony podczas uderzenia. 

Tymczasem, jeśli kask jest ciasno dopasowany, będzie wywierał nacisk i obciążenie na twarz i głowę. Może to nawet powodować zmęczenie i niechciane rozproszenie uwagi. 

Poproś rodzinę lub znajomych, aby zmierzyli obwód Twojej głowy, abyś mógł dobrać odpowiedni rozmiar kasku, który nie będzie zbyt ciasny ani zbyt ciasny. 

Zakup kasku bez certyfikatu

Wreszcie, nigdy nie kupuj kasku, który nie posiada certyfikatu bezpieczeństwa. Organy ścigania mogą nałożyć na Ciebie grzywnę, jeśli nie będziesz przestrzegać lokalnych przepisów dotyczących certyfikacji kasków. Motocykliści, którzy często jeżdżą poza granicami kraju, są również zobowiązani do spełnienia wymogów certyfikacyjnych obu krajów. 

YouTube video

Twoje życie jest cennym darem, którego nie możesz odzyskać. Twoje bezpieczeństwo jest ostatnią rzeczą, na którą powinieneś pójść w nadziei na zaoszczędzenie kilku dolarów. Chociaż wybór najtańszych kasków motocyklowych może być kuszący, zaoszczędzone pieniądze będą bezużyteczne, jeśli zostaną zamienione na twoje drogie życie. 

Podobne posty z tej samej kategorii:

Previous post Wskazówki dotyczące oszczędzania tonera do drukarki
Next post Dlaczego warto rozważyć nieruchomości w Słowenii?