Czas czytania:2 minuta, 8 sekundy

W przypadku hydraulicznego wspomagania kierownicy, wykorzystywana moc pochodzi z silnika. Z drugiej strony, elektryczny układ kierowniczy wykorzystuje moc pochodzącą z akumulatora ładowanego przez alternator, który jest uważany za bardziej oszczędny pod względem zużycia paliwa. Wydajność jest główną zaletą elektrycznego układu kierowniczego w porównaniu z jego hydraulicznym odpowiednikiem, co skutkuje mniejszym zużyciem paliwa. 

Ale jest jeszcze coś więcej niż ta szybka odpowiedź. Czytaj dalej poniżej, aby dowiedzieć się więcej. 

Hydrauliczne wspomaganie kierownicy zdefiniowane

Hydrauliczne wspomaganie kierownicy należy do pierwszych form układu kierowniczego, które zostały wprowadzone. Składa się ono z pompy wspomagania, koła pasowego, paska napędowego, kilku pasków i węży oraz płynu do wspomagania. Układ działa za pomocą ciśnienia. 

Olej silnikowy pełni wiele kluczowych funkcji, takich jak smarowanie elementów silnika, zmniejszenie tarcia i zużycia, chłodzenie i ochrona przed korozją.

Silnik pojazdu posiada pompę rotacyjną odpowiedzialną za kontrolę ciśnienia hydraulicznego. Przy każdym obrocie kierownicą pompa wypycha większe ciśnienie hydrauliczne, zwiększając tym samym siłę. 

Ciśnienie wzrasta z powodu dodatkowego płynu hydraulicznego, który dostaje się do cylindra. Gdy tak się stanie, przekładnia kierownicza otrzyma ciśnienie, zmuszając koła i układ kierowniczy do harmonijnego ruchu. 

Zalety

Oto niektóre z godnych uwagi zalet hydraulicznego wspomagania kierownicy:

Bardziej autentyczne odczucia 

Hydrauliczne układy wspomagania kierownicy dają bardziej autentyczne odczucia. O ile dla właścicieli SUV-ów może to nie być problemem, to dla właścicieli samochodów sportowych jest. 

Obecnie niektóre wysokiej klasy samochody sportowe są nadal wyposażone w systemy hydrauliczne, głównie ze względu na doskonałe sprzężenie zwrotne z drogą. Jednak przeciętni kierowcy codzienni nie zauważą większej różnicy między tymi dwoma systemami. 

YouTube video

Przystępna

Produkcja hydraulicznego układu kierowniczego jest tańsza. Wymagane jest tylko kilka części elektrycznych, co pozwala producentom samochodów zaoszczędzić pieniądze podczas instalacji systemu. 

Utrzymanie systemu jest również tańsze, pozwalając zaoszczędzić więcej pieniędzy na naprawach. Wiele osób odkrywa, że łatwiej jest również pracować na hydraulicznym wspomaganiu kierownicy, co pozwala zaoszczędzić czas, gdy trzeba coś naprawić. 

Podobne posty z tej samej kategorii:

Zagrzebia Previous post Wyjątkowe zabytki i atrakcje w Zagrzebiu
Next post Proste rozwiązania typowych problemów z laptopami