Czas czytania:6 minuta, 2 sekundy

Ochrona pojazdu przed różnymi żywiołami powinna być zawsze priorytetem, zwłaszcza jeśli już doświadczyłeś szkód spowodowanych przez śnieg, lód lub grad. Jeśli nie posiadasz wiaty, garażu lub innych zadaszonych miejsc, które mogą zapewnić ochronę Twojemu pojazdowi, koniecznie zaopatrz się w osłonę przeciwgradową

Najlepsze pokrowce samochodowe na grad, lód i śnieg może zaoferować całkowitą ochronę, która może pozostać nienaruszona i wytrzymać nawet najtrudniejsze warunki pogodowe. Aby upewnić się, że będzie się ciężki obowiązek i wysokiej jakości protektor grad, ważne jest, aby zrobić własne badania. Ponieważ istnieje wiele opcji dostępnych, zawężenie listy może być nieco trudne.

Zanim wyjdziesz i kupić pierwszy ochraniacz grad, że znajdziesz, zatrzymać się najpierw i rozważyć kilka istotnych punktów dotyczących ochrony samochodu grad. Poniższe wskazówki dadzą Ci pewność, że będzie uzyskanie odpowiedniego pokrycia, który oferuje najwyższy poziom ochrony możliwe.  

Różne rodzaje ochronników samochodowych przed gradem 

Samochodowe osłony przeciwgradowe mogą być dostępne w różnych stylach, które mogą wpływać na konkretny rodzaj dopasowania, które można uzyskać.

Dopasowany

Pokrowiec jest prawdopodobnie najlepszym wyborem ze wszystkich opcji, ponieważ pozwala zamówić jeden, który jest specjalnie wykonany dla modelu i marki pojazdu. Ciasno dopasowany, dobrze leżący na samochodzie, bez odsłoniętych obszarów lub zwisów, może zapewnić najlepszy poziom ochrony przed różnymi elementami. 

Dopasowany przeciwgradową
Dopasowany przeciwgradową

Ogólne dopasowanie

Jest pokrowiec wykonany wystarczająco duży, aby pasował do różnych pojazdów. Ogólnie rzecz biorąc, te działają najlepiej dla podstawowego pokrycia, ale nie będzie działać dobrze w silnych wiatrach i burzach. Nie są one również zalecane dla mniejszych samochodów lub motocykli, ponieważ będą one zbyt duże. 

Nadmuchiwany pokrowiec samochodowy

Jak sama nazwa wskazuje, nadmuchuje się, aby dopasować się do Twojego samochodu. Pokrowce te mogą zaoferować doskonały zasięg, choć potrzebują stałego przepływu powietrza i energii elektrycznej do skonfigurowania. Ten rodzaj pokrywy nie może być używany z dala od garażu z tego powodu, chyba że istnieje kilka źródeł zasilania dostępne. 

YouTube video
Wideo: Nadmuchiwany pokrowiec chroni samochód przed gradem

Przenośny pokrowiec samochodowy

Jest często lekki i przeznaczony do regularnego zdejmowania i zakładania. Ponieważ są to lekkie pokrowce, może nie być w stanie uzyskać pełną ochronę przed ostrymi elementami pogodowymi, takimi jak lód czy grad. Ogólnie rzecz biorąc, pokrowce te działają całkiem dobrze, oferując ochronę przed kurzem, a także mogą pomóc w ochronie przed słońcem i wodą. 

Parasol pokrowiec samochodowy

Jest podobny do namiotu, który będzie przejść nad pojazdem. Te często mają trwałą tkaninę i zapewniają doskonałą ochronę przed wiatrem. Jedyną wadą jest to, że nie obejmuje on całego pojazdu, co oznacza, że może zapewnić jedynie podstawową ochronę. 

Materiały na samochodowe osłony przeciwgradowe

Samochodowy ochraniacz przeciwgradowy,które można kupić w sklepie internetowym Withcar, jest zazwyczaj wykonany z ciężkich materiałów, które mają szczególne cechy, które czynią je bardziej odpornymi na uderzenia i wodę. Tkaniny zewnętrzne mogą nawet oferować ochronę przed promieniami UV, aby zapewnić, że osłona nie zepsuje się, gdy siedzi pod słońcem przez długi okres czasu. Te zewnętrzne materiały często posiadają również właściwości wodoodporne. 

Dopasowany do samochodu ochraniacz na grad wykonany jest z ciężkich materiałów
Dopasowany do samochodu ochraniacz na grad wykonany jest z ciężkich materiałów, które mają specyficzne cechy, które czynią je bardziej odpornymi na uderzenia i wodę

Wewnętrzną tkaninę pokrowca najczęściej stanowi miękka włóknina. Pomaga on w ochronie przed niepożądanymi zarysowaniami lakieru samochodu. Ten wewnętrzny materiał może mieć unikalne właściwości, które pomogą mu prawidłowo oddychać, aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci. 

Czy ochraniacze samochodowe przed gradem mogą uszkodzić lakier samochodu?

Istnieją pewne właściciele pojazdów, którzy twierdzą, że ich lakier samochodowy został uszkodzony z powodu samochodu protektor grad, których używają. Jednak prawda jest taka, że to nadal zależy w dużej mierze od tego, jak używać ochraniacza i czy zwracasz uwagę i postępujesz zgodnie z instrukcjami instalacji. Najczęstszym powodem, dla którego pojawiają się zarysowania, jest umieszczenie ochraniacza na nieczystym samochodzie.  

Cząsteczki kurzu i innych zanieczyszczeń obecnych na powierzchni samochodu będzie skończyć zarysowania farby raz umieścić coś na górze na nich. To jest powód, dla którego trzeba umyć pojazd najpierw przed umieszczeniem protektora na. Jeśli planujesz przechowywać go przez długi okres czasu, zaleca się zwrócić uwagę na detailing, w tym ceramiczne lub woskowe powłoki. 

Poza tym, zarysowania mogą również wystąpić, jeśli są przepusty w pokrywie. Należy zachować szczególną ostrożność podczas ich używania i upewnić się, że nie ocierają się o samochód. 

Jednym z częstszych winowajców jest wiatr. Kiedy wiatr wiruje wokół ochraniacza, może to zarysować o swój samochód. Ponadto, gdy wiatr dostaje się pod protektor, można się spodziewać, że kurz będzie zrobić, jak również i jak już wiesz, może to spowodować uszkodzenie. Paski do ochraniaczy przeciwwiatrowych mogą być używane, aby łatwo zapobiec temu zjawisku.

Ponadto, jeśli wilgoć znajdzie swoją drogę pod samochodem grad protector, może to również spowodować uszkodzenie punktu. To nie może powodować zadrapania, a zamiast tego może sprawić, że farba łuszczy się, a nawet spowodować blaknięcie.  

Czy można używać ochraniaczy samochodowych przed gradem na mokrym pojeździe?

Zaleca się, aby pozwolić samochodowi całkowicie wyschnąć przed założeniem osłony przeciwgradowej, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym wilgocią. Oprócz ryzyka związanego z wilgocią, istnieje również możliwość powstania pleśni na osłonie, jeżeli jest ona używana na mokrym pojeździe.

Czy ochraniacze samochodowe przeciwgradowe można prać?

Upewnij się, że zawsze sprawdzasz i odnosisz się do zaleceń producenta, aby wiedzieć, jak prawidłowo dbać o swoją osłonę pojazdu. Ale, większość z tych ochraniaczy są rzeczywiście zmywalne.  Trzeba tylko być bardzo ostrożnym z nadmiernego prania, ponieważ może to zmniejszyć skuteczność pokrywy grad samochodu i uczynić materiał słabszy. 

Z pomocą dobrej jakości samochodowej osłony przeciwgradowej możesz być pewien, że Twój pojazd pozostanie bezpieczny nawet podczas trudnych warunków pogodowych.

Podobne posty z tej samej kategorii:

Paletę kosmetyków Lovely Previous post Wskazówki, jak wykorzystać wszystkie odcienie w palecie kosmetyków
Kosiarki wykańczające są zawieszane za ciągnikiem Next post Różnice między kosiarkami do prac wykończeniowych a kosiarkami do zarośli