Czas czytania:3 minuta, 8 sekundy

Jedno spojrzenie na paletę kosmetyków to aż nadto, abyś poczuła się zdezorientowana i przytłoczona? Skąd będziesz wiedziała, co gdzie pasuje? 

Abyś mogła w pełni wykorzystać możliwości swojej palety do makijażu, najlepiej jest zapoznać się z podstawowymi grupami, abyś nie czuła się przytłoczona i mogła efektywnie wykorzystać wszystkie odcienie.

Podstawowe grupy w palecie do makijażu

Akcenty

Akcenty to odcienie, które są bogatsze i bardziej napigmentowane. Nakłada się je od linii rzęs do załamania powieki.

Paletę kosmetyków Revolution
Paletę kosmetyków Revolution

Zakreślacze

Rozświetlacze to najjaśniejsze kolory w Twojej palecie, które powinny znaleźć się tuż pod brwiami, na środku powiek oraz w wewnętrznych kącikach oczu. 

Crease lub kolory przejściowe

Są to średnie i neutralne odcienie. Powinnaś je mieszać do załamania powieki, a następnie na zewnątrz, aby móc blendować i przechodzić z jednego odcienia na drugi. 

Kolory konturu lub linii

Te odcienie są najciemniejsze i najlepiej nakładać je za pomocą skośnego pędzelka do eyelinera. Możesz je również stosować w zewnętrznych załamaniach powiek. 

Często nieużywane odcienie

Oto kilka odcieni, które są najczęściej niewykorzystywane w paletach kosmetycznych:

Biała

Biały cień do powiek może wydawać się nudny i surowy na pierwszy rzut oka. Nawet jeśli naprawdę nie chcesz używać tylko tego odcienia, biały cień może służyć jako wspaniały rozświetlacz nie tylko do oczu, ale także do innych miejsc, takich jak łuk Kupidyna. Może on być również stosowany jako pierwszy krok, jak swego rodzaju podkład, aby rozjaśnić resztę kolorów. 

YouTube video

Czarny

Inny odcień, który wydaje się surowy, czarny działa dobrze, jeśli używasz go jako eyeliner. Wystarczy użyć cienkiego, skośnego pędzelka i nałożyć go na sucho lub na mokro.

Różowy

Minęły już czasy, kiedy tylko Barbie mogła używać różu. Ten odcień może być naprawdę bardzo uroczy i łatwy do noszenia. Upewnij się tylko, że wybierzesz odpowiedni odcień dla swojej karnacji. Świetny róż to kolor mieniący się i jasny, który wygląda świetnie zwłaszcza jako rozświetlacz. 

Niebieski

Cóż, na pewno nie jesteś sama, jeśli za każdym razem, gdy myślisz o niebieskim cieniu do powiek, natychmiast przywołujesz obrazy elektrycznie niebieskich powiek z lat 80. Nikt nie będzie cię winić, jeśli cringe na tę myśl. Ale prawda jest taka, że niebieski może być bardzo pięknym kolorem. Możesz zdecydować się na głęboki granat, łupkowy niebieski metaliczny lub bogaty niebieski jako część smokey eye. Możesz również wybrać kobaltowy liner, jeśli chcesz coś jasnego. 

Paleta kosmetyków została stworzona specjalnie po to, aby stanowić wspaniały wybór różnych odcieni, które razem wyglądają pięknie. Produkty te sprawiają, że aplikacja jest tak prosta i łatwa, jak to tylko możliwe. Jeśli szukasz dobrej palety kosmetyków, upewnij się, że szukasz takiej, która ma chłodne i neutralne odcienie idealne dla wszystkich kolorów oczu. Wybierz te, które są wysoko napigmentowane, aby mieć pewność, że będą wyglądały dokładnie tak, jak chcesz. Nie bój się używać każdego koloru i skorzystaj z powyższych wskazówek jako swojego przewodnika. 

Podobne posty z tej samej kategorii:

Automatycznego systemu nawadniania na zielony trawnik Previous post Dlaczego potrzebujesz zautomatyzowanych systemów nawadniania?
Przeciwgradową Next post Samochodowa osłona przeciwgradowa Przewodnik zakupowy