Czas czytania:3 minuta, 0 sekundy

Nawet jeśli Twój okulista lub ulubiony sklep z okularami pomoże Ci zidentyfikować konkretny typ soczewek, które potrzebujesz do swoich okularów, często to od Ciebie zależy, jakie oprawy wybierzesz dla nich. Dobrą wiadomością jest to, że większość sklepów okularowych oferuje szeroki wybór różnych soczewek i oprawek, a ich specjaliści chętnie udzielą Ci fachowej porady, dzięki czemu łatwiej będzie Ci wybrać najlepsze dla Ciebie okulary. 

Ale zanim pójdziesz i kupisz okulary, musisz pamiętać o kilku ważnych wskazówkach, aby upewnić się, że dokonasz właściwego wyboru.

Wybierz Ramki kontrastujące z kształtem Twojej twarzy

Ogólną zasadą przy wyborze stylu oprawek jest wybranie czegoś, co jest odwrotne do kształtu Twojej twarzy.

Na przykład, jeśli masz kwadratową lub bardzo kanciastą twarz, okrągłe ramki mogą być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Z drugiej strony, jeśli masz okrągłą twarz, możesz zdecydować się na parę prostokątnych ramek. 

Sklep z okularami
Większość sklepów z okularami oferuje szeroką gamę różnych soczewek i oprawek

Ramki do wybierania, które wyśrodkowują twoje oczy 

Możesz skończyć patrząc w poprzek oka, jeśli twoje oczy wydają się zbyt blisko wewnętrznego kącika wybranych ramek. W międzyczasie, jeśli twoje oczy wydają się zbyt daleko w kierunku zewnętrznych kącików wybranych oprawek, sprawi to, że twoje okulary będą wydawać się zbyt małe. Możesz chcieć trzymać się z dala od tych par oprawek, które są zbyt szerokie, jeśli masz nieco wąski zestaw oczu przy zakupie okularów w sklepie z okularami. 

Wybierz rozmiar ramek w zależności od kształtu twarzy

Jeśli twoja twarz ma owalny kształt, nigdy nie używaj oprawek, które są większe, ponieważ mogą one zakryć połowę twarzy.

YouTube video
Wideo: Jak wybrać pierwsze okulary?

Przejdź do ramek pasujących do twojego nosa

Ponieważ często będziesz nosić okulary, możesz mieć pewność, że wybierzesz parę ze sklepu z okularami, która jest dla Ciebie wygodna. Trzymaj się z dala od tych okularów, które zawsze ześlizgują się po nosie, od tych, które sprawiają, że Twoje rzęsy dotykają soczewek, i od tych, które pozostawiają na nosie czerwone ślady. Jednym z prostych sposobów, aby stwierdzić, czy okulary idealnie pasują do Twojej twarzy, jest potrząsanie głową. Oprawki są zbyt duże, jeśli poruszają się podczas potrząsania głową. 

Wybierz kolor ramek w zależności od koloru Twojej skóry 

Jeśli masz ciepły odcień skóry, najlepiej unikać ramek w pastelowych kolorach, a zamiast tego możesz wybrać ramkę w jasnym kolorze. Jeśli masz chłodniejszą karnację, najlepsze opcje to czarny, szary, srebrny i niebieski. 

Nie zapomnij skorzystać z tych pięciu wskazówek podczas robienia zakupów w sklepie z okularami w celu dobrania odpowiednich okularów dla Ciebie lub Twojej ukochanej osoby. Pomoże Ci to zapewnić, że to, co dostaniesz, będzie dla Ciebie idealnie dopasowane i najlepiej Ci odpowiadać.

Jakość wkładka do włosów

Aby wyglądać nowocześnie, możesz również pomyśleć o nowoczesnych okularach wkładka do włosów.

Podobne posty z tej samej kategorii:

Previous post Przewodnik szybkiego zakupu kasety z drukarką
Jakość wkładka do włosów Next post Pięć najlepszych wkładek do włosów, aby zwiększyć objętość