Czas czytania:2 minuta, 3 sekundy

Szczenięctwo jest prawdopodobnie jednym z najbardziej ekscytujących okresów posiadania psa. To czas rozpoczęcia nowego, wspólnego życia, wyjątkowy moment, w którym tworzy się przyjaźń na całe życie. Jednakże może to również być bardzo mylący okres, zwłaszcza jeśli nie masz pojęcia, co powinieneś podawać swojemu psu. Kiedy zatem można zacząć podawać szczenięciu suchą karmę?

Czy można podawać suchą karmę 6-tygodniowemu szczenięciu?

W oparciu o powyższy przewodnik dotyczący odstawiania od piersi, gdy szczeniak osiągnie wiek sześciu tygodni, będzie już w drugim lub pierwszym tygodniu odstawiania od piersi. Oznacza to jedynie, że sucha karma nadal musi stanowić stosunkowo niewielką część ogólnej diety szczeniaka. 

This is also the time when the mother weans them from milk.

Pamiętaj, że brzuszki szczeniąt bywają bardzo temperamentne. Szczenięta są zawsze znacznie mniejsze w porównaniu do normalnych psów, nawet jeśli ich apetyt może sugerować coś zupełnie przeciwnego. 

Podczas gdy normalnej wielkości pies jest karmiony sporymi posiłkami jeden lub dwa razy dziennie, zaleca się, aby karmić go mniejszymi posiłkami częściej, najlepiej trzy do czterech razy dziennie. Bezpiecznym rozwiązaniem jest również wybór karmy dla szczeniąt o wrażliwym żołądku. 

Jeśli wygląda na to, że Twój szczeniak ma trudności z przejściem na suchą karmę dla psów z płynu, możesz chcieć przeprowadzić proces odstawiania powoli. Nie zapominaj, że wszystkie szczenięta są wyjątkowe i różne, więc nie panikuj, jeśli Twojemu pupilowi zajmie to trochę więcej czasu niż zwykle. 

Co podawać szczeniętom, gdy mogą już jeść suchą karmę dla psów?

Gratulacje! Twój szczeniak osiągnął już czas, w którym rozwinął pełny zestaw mocnych zębów mlecznych. Oznacza to, że może teraz zacząć chrupać wszystko, na co ma ochotę, o ile nie są to twoje cenne dywany. 

YouTube video

Po kilku miesiącach prawdopodobnie staniesz się dumnym ekspertem w mieszaniu płynów i krokietów, opanowując dokładne pomiary i pilnując określonych godzin karmienia. Pamiętaj, że jest to proces.

Podobne posty z tej samej kategorii:

Previous post Jak wybrać najlepsze kurtki i kombinezony motocyklowe?