Czas czytania:3 minuta, 34 sekundy

Zakup zastępczego wkładu do drukarki jest jedną z najbardziej mylących rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobisz. Oprócz ich nie tak tanich tagów cenowych, zakupy na wkłady do drukarek mogą być raczej zaskakujące z wszystkich różnych rodzajów dostępnych na rynku wkładów do różnych drukarek z wielu producentów. 

Aby ułatwić Ci poruszanie się po zastanawiającej krainie wkładów do drukarek, ważne jest, aby zapoznać się z różnymi dostępnymi typami wkładów i dowiedzieć się kilku rad, jak wybrać najlepszy w zależności od typu drukarki, wymagań i użytkowania.

Różnica pomiędzy tonerem a nabojami z tuszem

Przed czymkolwiek innym, musisz znać różnicę między tonerem a tuszem. Oto krótki przegląd tego, co sprawia, że te dwie substancje są od siebie unikalne:

Kaseta z tonerem

Toner jest zasadniczo złożonym i suchym proszkiem, który zawiera mikroskopijne cząstki tworzywa sztucznego. Jest on wykorzystywany w drukarce laserowej, w której proszek jest podgrzewany elektronicznie, ładowany i nakładany na papier przez obracający się bęben znajdujący się w urządzeniu. Procedura ta pozwala na wydajne i szybkie drukowanie, szczególnie w przypadku większych zadań drukowania. 

Wkład z tuszem 

Wkłady z atramentem zawierają pewną ilość kolorowego lub czarnego płynnego atramentu i są stosowane głównie w drukarkach atramentowych. Drukarki atramentowe wyposażone są w zestaw silnych dysz atramentowych używanych do rozpylania ciekłego atramentu na konkretną stronę, gdy jest to konieczne. Atrament zawiera złożone połączenie barwników i pigmentów, które pomagają w zatrzymywaniu stron i tworzeniu dokładniejszych kolorów.

Wkładu do drukarki
Wkładu do drukarki

Jaka jest lepsza opcja?

Długotrwała debata na temat tonera i kasety z atramentem do drukarki zależy od różnych czynników, takich jak ogólne wykorzystanie, wymagania jakościowe i budżet druku.

Jakość tekstu i obrazu 

Podczas gdy drukarki laserowe zazwyczaj zapewniają szybszą ogólną wydajność, nie ma możliwości nadążania za atramentem, jeśli chodzi o jakość obrazu. Ponieważ w drukarkach atramentowych stosuje się płynny atrament, lepiej i dokładniej mieszają one kolory, co pozwala na drukowanie obrazów w pełnym kolorze. Jeśli jednak będziesz drukować dokumenty głównie w czarnym tekście, wydajność i szybkość maszyn laserowych będzie spadać w jakości. 

YouTube video
Wideo: Wymiana wkładu atramentowego w drukarce HP DeskJet 3634

Wydajność i prędkość 

Jeśli Twoim głównym wymogiem przy zakupie nowej drukarki jest szybkość, musisz wybrać pomiędzy atramentem a laserem, ponieważ obie zapewniają doskonałą wydajność i szybkość w zależności od tego, ile pieniędzy jesteś gotów wydać. Dawniej urządzenia atramentowe były wolniejsze w porównaniu do drukarek laserowych, jednak najnowsze osiągnięcia marek sprawiają, że urządzenia atramentowe z górnej półki są teraz w stanie nadążyć za drukarkami laserowymi, jeśli chodzi o szybkość drukowania. 

Inwestując w wysokiej klasy maszyny atramentowe lub laserowe, można uzyskać około 20 arkuszy na minutę druku. Porównaj to z prędkością 6 arkuszy na minutę bardziej przystępnych cenowo drukarek atramentowych, a Twój początkowy koszt zakupu urządzenia do uzupełniania asortymentu udowodni swoją wartość. 

Zakupy kartridża do drukarki nie muszą być skomplikowane. Tak długo, jak długo wiesz, czego potrzebujesz i jak bardzo chcesz się wyłuskać, możesz łatwo znaleźć odpowiednią dla siebie maszynę.

DNS i jego ważna rola w świecie online

Zakup zastępczego wkładu do drukarki jest jedną z najbardziej mylących rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobisz. Oprócz ich nie tak tanich tagów cenowych, zakupy na wkłady do drukarek mogą być raczej zaskakujące z wszystkich różnych rodzajów dostępnych na rynku wkładów do różnych drukarek z wielu producentów.

Domain Name System (DNS)

Podobne posty z tej samej kategorii:

Maribor, Słowenia Previous post Poznaj i odkryj rzeczy do uwielbienia w Mariborze
Sklepu z okularami, która jest dla Ciebie wygodna Next post Wskazówki do zapamiętania przed wizytą w sklepie z okularami