Czas czytania:3 minuta, 5 sekundy

Większość właścicieli domów zawsze zakładała, że podlewanie trawników za pomocą starego, dobrego węża jest znacznie tańsze niż instalacja automatycznego systemu nawadniania. Nie zdają sobie sprawy, że posiadanie automatycznego systemu nawadniania jest w rzeczywistości bardziej skutecznym i wydajnym sposobem na obniżenie wydatków na wodę, uniknięcie nierównomiernego podlewania i utrzymanie lepszego stanu zdrowia trawnika. Na dodatek, instalacja wysokiej jakości systemu nawadniania może zwiększyć wartość nieruchomości i pomóc zaoszczędzić czas.

Oto najważniejsze powody, dla których warto rozważyć instalację automatycznego systemu nawadniania w swoim domu:

Ciesz się niższymi rachunkami za wodę przez lata

Profesjonalnie zainstalowany automatyczny system zraszania lub nawadniania może pomóc w zapewnieniu następujących elementów:

  • Tylko te obszary, które wymagają wody, będą ją otrzymywać. W końcu ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest posiadanie kałuż na chodniku. 
  • Woda może być efektywnie rozprowadzana dzięki obecności dysz. 
  • Po zainstalowaniu regulatora czasowego trawnik będzie podlewany w najlepszym i najbardziej odpowiednim czasie. Na przykład, podlewanie trawnika we wczesnych godzinach porannych może zapobiec rozprowadzaniu wody i parowaniu. 

Wszystkie te będą sumować się do dużych oszczędności na rachunku za wodę, które można cieszyć się tak długo, jak automatyczny system nawadniania działa. 

Koniec z nierównomiernym nawadnianiem

Podczas instalacji automatycznych systemów nawadniania profesjonaliści poświęcają czas na planowanie układu, aby upewnić się, że promień każdej dyszy będzie rozprowadzał wodę tam, gdzie powinna, a wszystko to w sposób równomierny. Pomoże to zapobiec niedostatecznemu lub nadmiernemu podlewaniu.

Automatycznego systemu nawadniania
Automatycznego systemu nawadniania aby Twój trawnik zawsze był zielony

Podczas projektowania tego układu, będą one również rozważyć obecność stoków, jak również innych czynników, które mogą powodować przepływ wody nie jest prawidłowo wchłaniany przez glebę. 

Choć równomierne podlewanie jest możliwe przy użyciu węża, może być dość czasochłonne, nie wspominając o tym, że może nie być tak niezawodne jak stosowanie zaprogramowanych systemów nawadniania. 

Zdrowszy i bujniejszy trawnik przez cały rok 

Jak mówi stare przysłowie, taniej jest zapobiegać niż leczyć. Prawidłowa pielęgnacja i podlewanie trawnika zmniejsza szanse na to, że trzeba będzie wydać więcej pieniędzy na przywrócenie go do życia lub jego wymianę. Używanie starego węża do podlewania trawnika naraża Cię na ryzyko nierównomiernego nawadniania.

YouTube video
Wideo: Zakładamy nawadnianie trawnika

Oprócz nieefektywnego wykorzystania zasobów wodnych, może to również uniemożliwić glebie zatrzymanie bardzo potrzebnych składników odżywczych, co prowadzi do więdnięcia. Profesjonalnie zainstalowane systemy nawadniania mogą dać Ci pewność, że gleba i cały trawnik pozostaną zdrowe i w dobrym stanie. 

Czeka na Ciebie więcej korzyści 

Oprócz utrzymania zdrowia trawnika i zmniejszenia wydatków na wodę, korzystanie z odpowiednich systemów automatycznego nawadniania może również podnieść wartość domu i pomóc zaoszczędzić czas. Wielu nowych nabywców domów poszukuje dziś domów wyposażonych w nowoczesne udogodnienia, takie jak systemy nawadniania. Nie mają oni luksusu spędzania kilku godzin tygodniowo na podlewaniu trawnika za pomocą węża. Z systemów nawadniania, można przyciągnąć więcej nabywców i uzyskać najlepszą cenę sprzedaży dla nieruchomości. 

Podobne posty z tej samej kategorii:

Domain Name System (DNS) to hierarchiczny i zdecentralizowany system nazewnictwa komputerów, usług lub innych zasobów podłączonych do Internetu Previous post DNS i jego ważna rola w świecie online
Paletę kosmetyków Lovely Next post Wskazówki, jak wykorzystać wszystkie odcienie w palecie kosmetyków