Czas czytania:2 minuta, 35 sekundy

Przejażdżka łodzią w celu zbadania kanałów i rzek miasta 

Jeśli zdarzy Ci się być w Petersburgu od maja do października, możesz popływać łodzią, aby zwiedzić okolicę. Przy dobrej pogodzie zwiedzający zazwyczaj korzystają z okazji, aby wyjść na wodę. 

W rzeczywistości, niezależnie od tego, jak krótka jest wizyta w mieście w lecie, trasa musi obejmować nawet jedną wycieczkę łodzią po centralnych kanałach i rzekach miasta.

Niezależnie od tego, jaką trasę wybierzesz, wycieczka łodzią jest bez wątpienia jednym z najbardziej fantastycznych sposobów, aby cieszyć się malowniczym miastem z zupełnie innego punktu widzenia. 

Twierdza Piotra i Pawła 

Twierdza Piotra i Pawła jest miejscem, w którym zaczęło się to miasto. Wartym uwagi jest fakt, że być może nie widziało ono akcji militarnej, ale było w stanie spełniać różne funkcje poprzez swoją historię, która trwała trzy wieki. Służyła jako miejsce pochówku prawie wszystkich rzymskich cesarzy i cesarzy, stała się niesławnym więzieniem politycznym, a nawet miejscem wielkich eksperymentów w rozwoju radzieckiej technologii rakietowej.

Twierdza Piotra i Pawła
Twierdza Piotra i Pawła, Sankt Petersburg

Wszystkie aspekty historii twierdzy są obchodzone na różnych wystawach w kilku budynkach, a uroki różnych kolekcji i muzeów w połączeniu z wspaniałością zachwycających Sankt Petersburgów i Katedry Pawła sprawiają, że twierdza ta jest obowiązkową atrakcją turystyczną. 

Peterhof

Jeśli chodzi o atrakcje, Sankt Petersburg jest tak samo znany z parków na przedmieściach i pałaców cesarskich, jak i z pałaców i muzeów znajdujących się w samym sercu miasta. Peterhof należy do tych ostatnich, ponieważ jest to jedno z tych miejsc, które trudno przeoczyć, szczególnie w miesiącach letnich, kiedy to w pełni działa wspaniała kolekcja fontann w parku.

YouTube video
Wideo: Pałac Peterhof w Rosji | St Petersburg 2017 (Vlog 5)

Minęło ponad 10 lat i kilka fałszywych startów, zanim Piotr Wielki odkrył właściwe miejsce dla swojej letniej rezydencji. Inspirując się częściowo Wersalem, ale posiadając większość cech, które odzwierciedlały wyjątkowe zainteresowania i gusta Piotra, park został rozbudowany za czasów cesarzowej Elżbiety, córki Piotra, aby znacznie przewyższać jego francuskiego prekursora pod względem wielkości i zakresu.

Ermitaż (The Winter Palace)

Ermitaż jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną w Sankt Petersburgu, ponieważ jest powszechnie znany jako jeden z największych skarbów starożytności i sztuki na świecie. Jest to nazwa, którą usłyszysz gdziekolwiek w mieście, a także jeden z głównych powodów, dla których podróżni rezerwują swoją wycieczkę do tego miasta w pierwszej kolejności.

Podobne posty z tej samej kategorii:

Peljesac to półwysep na wschodnim wybrzeżu Adriatyku Previous post Specjalne działania, które warto wypróbować na Pelješacu
Otwarciem zagranicznego rachunku bankowego Next post Jak nierezydenci mogą otworzyć zagraniczne konto bankowe w Europi