Czas czytania:2 minuta, 35 sekundy

Przejażdżka łodzią w celu zbadania kanałów i rzek miasta 

Jeśli zdarzy Ci się być w Petersburgu od maja do października, możesz popływać łodzią, aby zwiedzić okolicę. Przy dobrej pogodzie zwiedzający zazwyczaj korzystają z okazji, aby wyjść na wodę. 

W rzeczywistości, niezależnie od tego, jak krótka jest wizyta w mieście w lecie, trasa musi obejmować nawet jedną wycieczkę łodzią po centralnych kanałach i rzekach miasta.

Niezależnie od tego, jaką trasę wybierzesz, wycieczka łodzią jest bez wątpienia jednym z najbardziej fantastycznych sposobów, aby cieszyć się malowniczym miastem z zupełnie innego punktu widzenia. 

Twierdza Piotra i Pawła 

Twierdza Piotra i Pawła jest miejscem, w którym zaczęło się to miasto. Wartym uwagi jest fakt, że być może nie widziało ono akcji militarnej, ale było w stanie spełniać różne funkcje poprzez swoją historię, która trwała trzy wieki. Służyła jako miejsce pochówku prawie wszystkich rzymskich cesarzy i cesarzy, stała się niesławnym więzieniem politycznym, a nawet miejscem wielkich eksperymentów w rozwoju radzieckiej technologii rakietowej.

Twierdza Piotra i Pawła
Twierdza Piotra i Pawła, Sankt Petersburg

Wszystkie aspekty historii twierdzy są obchodzone na różnych wystawach w kilku budynkach, a uroki różnych kolekcji i muzeów w połączeniu z wspaniałością zachwycających Sankt Petersburgów i Katedry Pawła sprawiają, że twierdza ta jest obowiązkową atrakcją turystyczną. 

Peterhof

Jeśli chodzi o atrakcje, Sankt Petersburg jest tak samo znany z parków na przedmieściach i pałaców cesarskich, jak i z pałaców i muzeów znajdujących się w samym sercu miasta. Peterhof należy do tych ostatnich, ponieważ jest to jedno z tych miejsc, które trudno przeoczyć, szczególnie w miesiącach letnich, kiedy to w pełni działa wspaniała kolekcja fontann w parku.

YouTube video
Wideo: Pałac Peterhof w Rosji | St Petersburg 2017 (Vlog 5)

Minęło ponad 10 lat i kilka fałszywych startów, zanim Piotr Wielki odkrył właściwe miejsce dla swojej letniej rezydencji. Inspirując się częściowo Wersalem, ale posiadając większość cech, które odzwierciedlały wyjątkowe zainteresowania i gusta Piotra, park został rozbudowany za czasów cesarzowej Elżbiety, córki Piotra, aby znacznie przewyższać jego francuskiego prekursora pod względem wielkości i zakresu.

Ermitaż (The Winter Palace)

Ermitaż jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną w Sankt Petersburgu, ponieważ jest powszechnie znany jako jeden z największych skarbów starożytności i sztuki na świecie. Jest to nazwa, którą usłyszysz gdziekolwiek w mieście, a także jeden z głównych powodów, dla których podróżni rezerwują swoją wycieczkę do tego miasta w pierwszej kolejności.

Podobne posty z tej samej kategorii:

    Brak postów
Peljesac to półwysep na wschodnim wybrzeżu Adriatyku Previous post Specjalne działania, które warto wypróbować na Pelješacu
Otwarciem zagranicznego rachunku bankowego Next post Jak nierezydenci mogą otworzyć zagraniczne konto bankowe w Europi